Facebook

Kdo je kdo

Profil: 2015 Team AC SPARTA PRAHA cycling

Status Oficiální člen týmu AC Sparta Praha
Narozen 15. 2. 2015 - Ne
Kde 
Bydliště 
Záliby 
Kontakt 
.: Chcete vědět více? :.

Nástěnka

Ski areál BRDY - Těškov - Strašice + aktuální stav sněhu a lyžařských stop 2022/23
Ski areál BRDY - Těškov - Strašice + aktuální stav sněhu a lyžařských stop 2022/2313. 02. 2023
12.2. Projeta trasa Lipovsko - Hlava - Houpák - Bunkry - Tok - křižovatka Na Třetí - Bor - Hořovská - U Bártová Dubu -
...více

2022 Členské spolkové poplatky AC SPARTA PRAHA cycling z.s.
2022 Členské spolkové poplatky AC SPARTA PRAHA cycling z.s.24. 06. 2022
Vzhledem k zákonné povinnosti vybírat členské poplatky, prosím všechny členy ACS, kteří mají licenci ČSC o uhrazení
...více

Fanshop AC SPARTA Betlémské náměstí 7 a recepce restaurace Chodovar ,,Ve Skále,,
Fanshop AC SPARTA  Betlémské náměstí 7 a recepce restaurace Chodovar ,,Ve Skále,,5. 10. 2016
Dresy a kraťasy a další oblečení cyklistické Sparty můžete získat přímo přes http://www.sparta-cycling.cz/fanshop
...více

Všechny zprávičky

Kalendář

Tour de Brdy 8.červen 2024 Info
8. Červen 24 - So, 13:00
Silniční a gravel klasika po vrcholcích Brd se startem ve Strašicích ve sportovním areálu. přihlášky již na www.4timing.cz

Více událostí v kalendáři

Z fotogalerie

SKI areál Těškov - úpravy stop a lyžování termíny závodů
CHODOVAR SKI TOUR 2017 - návrh
11.1.2017 večerní Tříkrálový běh - Těškov volně(10) hromadný Teškov
14.1.2017 Okolo Mariánskolázeňských pramenů
18.1.2017 večerní závod Těškov volně(10) hromadný Teškov
25.1.2017(5.2.) Chodovar Ski večern
Fotogalerie - Procházení

Tour de Brdy 2016
fotogalerie
Fotogalerie - Procházení

Stojí za návštěvu

Sportimage
aktuální sportovní informace
Brdská stopa - info z Brd
aktuální zpravodajství z Brd nejen sněhové + webkamery
BikeStream
Cyklistický webzine
Penzion - Výhledy na Brdy
Pronájem apartmánů/ penzion a ubytování od 290,- Kč/osoba v Těškově na Rokycansku.
V zimě běžecké lyžování ve Ski areál Těškov a v létě cyklistika nejen v Brdech. Dostupnost 3 km od dálnice D5 exit 50.
Tomáš Hrubý - Axiory
Portfolio management - Tomáš Hrubý

Více odkazů.

Článek

Postřehy z Mallorky

Postřehy z Mallorky

St - 18. Březen 2009, 09:17 - Manfred Strnad

Sparta má za sebou první letošní soustředění na silnici. Stejně jako loni se výrazně osvědčila Mallorka. Nejen příznivými klimatickými podmínkami, ale také pestrým profilem umožňujícím trénink na rovinách i v kopcích. Za všechny vzpomeňme stoupání na Puig Major ze Soleru. Z přístavu vyjíždíte do nadmořské výšky přes tisíc metrů, celková délka patnáct kilometrů. Co si přát víc, když doma prší a na největší z Baleárských ostrovů spouští Slunce své příjemně hřejivé paprsky! Základní dva týdny přípravy si třeba Tomáš Hrubý prodloužil o dalších čtrnáct dní. K soustředění Sparty se vracíme postřehy závodníků.

Dvěma týdny navíc si Tomáš Hrubý výrazně „napracoval“ kilometráž, na Mallorce najel přes 3500 km. „Letos jsem měl pocit, že bych mohl do sezóny vstoupit ještě o něco lépe
připravený než jindy. Vzhledem k mizerné předpovědi počasí doma se Mallorca zdála
jako správná volba. Odletěl jsem prakticky hned první den co napadl sníh. V zimě jsem si v Čechách dost mákl a měl jsem pocit, že si delší pobyt v teple zasloužím. Sice je měsíc na Mallorce dlouhá doba, ale i tak mi vyhovovalo, že jsem nemusel spěchat. Na trénink i
regeneraci byl dostatek času. Přesně to jsem potřeboval. Nepochybuji o tom,
že by se nedalo najet i více kilometrům. Jenom o tom to ale není.
Chtěl jsem se připravit sám a pak navázat na soustředění s kolegy. To se mi
podařilo, takže i přes menší zažívací potíže před odletem, jsem velmi
spokojený.“


Ondra Pávek v zimě intenzivně trénoval na běžkách, v prosinci a lednu téměř neseděl na kole. Tento způsob přípravy má již řadu let vyzkoušený. O to víc se pak těší na silnici, je na něm vidět velká chuť do přípravy. K nevoli ostatních má častou tendenci tréninky prodlužovat. „V zimě jsem opravdu hodně jezdil na běžkách, tak jako i mnoho dalších včetně třeba Fáby. Doma k tomu mám ideální podmínky a letošní zima byla k běžkám víc nakloněna, než k nějakému velkému najíždění. Pro mě je rozhodně lepší vyjet na běžky, než se trápit v mrazu a sněhu někde na zimáku. Běžky jsou důležitou součástí mojí zimní přípravy. Je to fajn kompenzační sport, při kterém zapojíš všechny svaly. Získal jsem tak i potřebný vytrvalostní základ, což mi potvrdily i laktátové testy na Mallorce.

Jirka Nesveda jako znamenitý spurtér na Mallorce všechny šokoval svými výkony při trénincích v kopcích, ať už se jela stoupání frekvenčně nebo silově. Základem jeho výrazného zlepšení v kopcích byly vysoké tréninkové dávky v zimním období.
„Během zimy jsem neměl žádné zdravotní ani jiné komplikace, které by mi bránily v tréninku. Tím pádem jsem se mohl systematicky připravovat, aniž bych měl tréninkové výpadky. Spousta lidí si stěžovala na špatné počasí pro trénink na kole u nás doma, mně to ale až tak velké problémy nedělalo a tak jsem na silnici odtrénoval to, co jsem potřeboval. Asi tak jako každý rok jsem sice měl pocit, že bych mohl ještě při tréninku trochu přidat, ale když jsem pak viděl, jak trénovali kolegové z týmu, tak jsem oproti nim zřejmě nic nezanedbal, ba naopak A co se týče Mallorky, soustředění jsem si doopravdy užil. Jezdilo se mi výborně, kupodivu i v kopcích. V tréninku jsem si oproti ostatním klukům přidával, tak se to snad kladně odrazí na mých výsledcích v průběhu nadcházející sezony, na kterou se už hodně těším!

Do týmu AC Sparty Praha přišel srbský reprezentant, vynikající vrchař Nebojsa Jovanovič. Jak ho vidí ostatní?
Ondra Vobora:
„Co jsem měl možnost Nešu pozorovat, tak si myslím, že je z něj exceletní vrchař a všichni naši soupeři by před ním měli být na pozoru. Mallorca je hlavně o najíždění kilometrů, takže jsme se tam do žádného ostrého souboje v kopcích nepustili . Vlastně počkat, k jednomu souboji přece jenom došlo. Myslím, že jsem Nešovi nadělil dva metry přes přejezd přes dálnici když jsme střídali...
Tomáš Hrubý: „Libí se mi jeho přístup! Je mu pětadvacet, ale ke kolu přistupuje jako skutečně zkušený profesionál. Je na něm vidět určitá prozíravost a "cyklistická" ostřílenost.

Benjamínek týmu, teprve osmnáctiletý Tomáš Holub, absolvoval soustředění bez problémů. V loňském roce byl se Spartou na Mallorce ještě jako junior. Jenom při trénincích přes 200 km bylo vidět, že na takové dálky ještě není jako prvoročák v Elitě zvyklý. Všechny tréninky ale dokončil s týmem, žádné zkracování!
„Vzhledem k tomu, že jsem minulý rok absolvoval Mallorku také se Spartou, věděl jsem co mě čeká. Přesto se našly dny, kdy jsem toho měl plné zuby. Na rozdíl od minulého roku jsem najel větší porce tréninků, ale rychle jsem se přizpůsobil. Mallorku si jako vstup do sezony nemohu vynachválit.“

Dobře si vedli i další mladší kluci v týmu jako Martin Uher, Ondra Vobora a další. Minulá
sezóna ve Spartě je posunula mnohem dál a oni se toho snaží dobře využít.
Martin Uher:
„Na Mallorce jsme trénovali ve třídenních cyklech, vždy tři dny trénink a čtvrtý den volno. Na celý tréninkový kemp krásně vyšly čtyři mikrocykly tréninku s potřebným odpočinkem. Právě vždy jeden z těchto mikrocyklů obsahoval jeden velmi náročný trénink. Jako první si vybavuji švih ze začátku po rovině na Felanitx, Porto Cristo, Artu, Polenku a následně zpět na západ přes Petru do Arenalu. Ve čtvrté hodině tréninku začal foukat velmi silný protivítr a v páté hodině se k tomu přidal i hustý déšť. Celý trénink nakonec ukázal 210km a šest a půl hodiny v sedle! Konec v dešti byl velmi na morálku, ale samozřejmě i to patří k přípravě,“ vzpomíná Martin Uher, kdy počasí na Mallorce mimořádně připomnělo domácí české poměry února a března. „V dalším mikrocyklu jsme při jednom tréninku absolvovali téměř všechny kopce na severozápadě. Od Valldemossy až po Orient. Trénink měřil 180 km ale i když se tak nejevil, byl velmi náročný, jak na silovou připravenost, tak na celkovou vytrvalost. Třešničkou na dortu celého soustředění byl středeční trénink na Sa Calobru. Mám vnitřní pocit jako by to někteří z nás pojali doslova jako bitvu v horách . Trénink o délce více než šest hodin, 160km obsahoval také hlavně tři a půl tisíce nastoupaných výškových metrů!!! Určitě nejtěžší den!“, je přesvědčený Martin Uher.

Také Rosťa Krotký utekl před špatným počasím a dorazil na Mallorku týden před ostatními Sparťany. Trénoval spolu s Petrem Lechnerem, talentovaným závodníkem rakouského Týmu KTM.

„Letos jsem přijel na Mallorku s Petrem Lechnerem, který působí v rakouském týmu KTM a úspěšně bojuje o nejvyšší příčky u našich jižních sousedů. Tréninky jsme převážně absolvovali spolu. Potom jsme využívali společných tréninků se Spartou. Tři tréninky jsme absolvovali také s Duklou, která se připravovala na blížící se MS na dráze, což nám umožnilo svést se rychleji a pár tréninků jsme absolvovali i samostatně. Petr je výborný spurtér s ostrými lokty, ale kopce už mu tolik nesedí. To já mám zase kopce rád, takže jsme se někdy dohadovali jestli si ten kopec vyjedeme nebo ho objedeme. Nakonec si ale každý přišel na své, prvně jsme ho objeli a potom vyjeli:-) Při dlouhých trénincích samozřejmě nechyběla příjemná zastávka na kávu a zpět na hotel to pak ,,odsejpalo“ o poznání rychleji.“

Jak je vidět, příprava na Mallorce se nadmíru vydařila, nyní již zbývá zúročit kvalitní přípravu v ostrých závodech.

 

Ukázka fotek z fotogalerie (celkem 34x fotek):

INFO: Celou fotogalerii k tématu naleznete zde: Fotogalerie/2009/malorca/9.3./ nebo Otevřít procházecí fotogalerii
1-DSC_0090.JPG
1-DSC_0098.JPG
1-DSC_0127.JPG
1-DSC_0171.JPG
DSC_0069.JPG

Vaše reakce:

Reakce jsou řazeny od nejstarších po nejnovější.
-Přidat příspěvek
Miloš- Pizzeria Dino- Can Past: Držíme palce
St - 18. Březen 2009, 12:56
Ahoj klucíííí.
Všichni Češi z Pizzerie Dino Vám držíme palce do nové sezóny a přejeme Vám pěkné počasí, podobné tomu, které jste nám tady naštěstí zanechali.
Email: turtleAntispamová ochrana: Tečka byla nahrazena obrázkem.10Antispamová ochrana: Zavináč byl nahrazen obrázkem.seznamAntispamová ochrana: Tečka byla nahrazena obrázkem.cz
Toto je příspěvek č. 73 - Reagovat
Přidání příspěvku
Jméno (nepovinné, ale podpis je vítán):


Email:


Nadpis vaší reakce, téma:


Text (povinné):

Reakce na příspěvek č.
Pokud chcete reagovat přímo na konkrétní příspěvek vložte číslo tohoto příspěvku.
(nebo stačí kliknout na odkaz Reagovat a číslo příspěvku se doplní samo).

Váš email bude ochráněn před spamovými roboty.

Webmaster si vyhrazuje právo nevhodné příspěvky smazat.
To se týká hlavně vulgárních, komerčních, nesmyslných a lživých příspěvků.

Obohaťte své texty o tyto smajlíky:
Www
Opište kód z obrázku A proč jako?
Ptáte se proč opisovat kód z obrázku? Protože, nebýt tohoto kódu měli bychom tu plno nesmyslných příspěvků od spamových robotů, kteří denně procházejí internet a vyplňují samými nesmysly všechny možné formuláře. Jenže u nás narazí. Nedokáží totiž (narozdíl od člověka) přečíst text schovaný v obrázku. Oni ho vidí pouze jako obdelník s neznámým obsahem
     
Tento článek má adresu
http://www.sparta-cycling.cz/clanek/261/postrehy-z-mallorky

Zpět na úvodní stranu: HOME, nebo do Archívu

Sparta Junior

Fanshop AC Sparta Praha cycling 1893
Fanshop AC Sparta Praha cycling 1893 24. 06. 2022
sparťanské sportovní oblečení na kolo, fotbal, hokej, atletiku a originální dárkové zboží nejen pro Sparťany najdete ...více

CYCLE PARKING - stojany na zavěšení jízdních kol
CYCLE PARKING - stojany na zavěšení jízdních kol5. 08. 2021
jedinečný systém zavěšení jízdních kol a koloběžek od Sparta cycling.
Univerzální venkovní stojan pro 7 ...více

Všechny zprávy

Cykloakademie

18.ročník TOUR DE BRDY – Velká cena Strašic
18.ročník  TOUR DE BRDY – Velká cena Strašic23rd October 2023
18. ročník TOUR DE BRDY – Velká cena Strašic startuje v sobotu 8.června 2024 ve 12:00 hodin ve Strašicích . Závod ...more

Všechny zprávy Sparty B

RSS vlákno (B)

Reakce u článků

MjBeste: vidalista where can i get viagra connect
Pharmaceutical companies now rely on advanced machinery to ensure the quality and consistency of their products. buy hydroxychloroquine online
Přidáno 1. 12. 2023 ke článku: 24. novoroční výjezd na Ždár startuje ve 13 h v Pivovarské ulici v Rokycanech > Reakce
 
smoonlinewdt: ????? ?????? ???????? ??????.
????? ?????? ???????? ?????? 9 ?????. ????? ????? 7 ????? ?????? ?? ???????? ????? ?????? ???????? ??????.
Přidáno 1. 12. 2023 ke článku: Tour of Írán : Jan Stohr po 4.etapě celkově na 5.místě . > Reakce

Příspěvky z fóra

Wendynow: Free download pdf - The Jesus Cow: A Novel (eBook) by Michael Perry (2016)
Literature & Fiction / United States

Download (Kindle) The Jesus Cow: A Novel - pdf by Michael Perry. (2016)Free download : http://ebuk.cc/rwb0

New York Times ...[zkráceno]
Přidáno 11. 10. 2023 do vlákna:
 
HectorGob: how do i celebrate my birthday essay q97jck

Thank you. Helpful stuff.
essay writing service college essay writing service illegal law assignment writing service
Přidáno 4. 08. 2023 do vlákna:

Nejnovější diskusní vlákno:
Kniha hostů - stálé vlákno

Zobrazit všechna vlákna ve fóru